0 oy
önce Webmaster kategorisinde (300 puan) tarafından

Google'dan gelen güncelleme mailinde şöyle yazıyor;

Sayın Yayıncımız,
9/30/2020 tarihinde Google Yayıncı Politikaları'nda yapılacak güncellemeyle birlikte, içerik barındırmayan ya da desteklediğimiz dillerde içeriğe sahip olmayan web sayfaları, siteler ve uygulamalardan artık para kazanılamayacaktır. 10/30/2020 tarihinden itibaren, içerik barındırmayan veya dili desteklenmeyen sitelerin para kazanmak için AdSense, Ad Manager ve AdMob kullanmasına izin verilmeyecektir. 3/30/2020 tarihinden itibaren, dili desteklenmeyen sitelerin para kazanmak için AdSense, Ad Manager veya AdMob kullanmasına izin verilmeyecektir.
Tekrar görüşmek üzere,
Google Ad Manager Ekibi

bu güncelleme ne anlama geliyor?

1 cevap

0 oy
önce (4.1k puan) tarafından

Merhabalar; Google bu güncelleme ile artık Geri Dönüşüm sağlayan yayıncıları kabul edeceği anlamına geliyor.

Bu mail ile birlikte bir çok yayıncı Google Adsense Kapanıyor Mu gibi soruların arayışına girmiş durumda.

Bu güncellemeye şöyle bakacak olursak; Google Adsense, Admob ve Admanager yayıncılarının kendisine dönüş sağlayabilecek içerikler üretmesini bekliyor.

Donuk siteler, uzun zaman içerik girmeyen veya trafiği belli anahtar kelimeler ile çeken ve kullanıcıya hiç bir fayda sağlamayan site ve uygulamaları yayıncı olarak kabul etmeyeceğini söylüyor.

Bu durumda nich sitelerinde etkilenmesi kaçınılmaz.,

Örneğin bir kez tema ve içerik olarak hazırlanıp bırakılan siteler ve uygulamalar bu güncellemeden etkilenme ihtimali var.

Örnek vermek gerekirse; saat kaç, tarihte bu gün, şehirler arası km gibi bir defaya içerik ve tema olarak hazırlanmış ve belli tarihlerde veya sorgulamalarda sabit içeriği gösteren site ve uygulamalar hiç bir içerik güncellemesine gitmediği için bu politika kapsamına girebilir.

Google; hem arama sonuçlarında hem reklam yayıncılarından her zaman güncel, faydalı ve benzersiz içerikler bekliyor. Ve bu sitelere para kazandırmayı hedefliyor.

Bu kapmsamda kendisini güncel tutmayan site ve uygulamalar için Google bu güncellemeye gitmiş gibi görünüyor.

97 soru

60 cevap

6 yorum

29 kullanıcı

Platform üzerindeki soru ve cevaplar kullanıcılara aittir.

...